MCT Kookosõli 250ml BIO

Parim enne: 30.09.2024

12.90

MCT õli on kontsentreeritud MCT allikas, mis on valmistatud kookosõlist. MCT õli sisaldab 100% MCT-sid, võrreldes 54% kookosõliga. MCT õli on parem ketoonide tootmiseks ja kehakaalu langetamiseks. MCT õli on populaarne nende seas, kes järgivad keto dieeti, mis sisaldab väga vähe süsivesikuid, mõõdukalt valku ja palju rasvu. Suur rasvasisaldus ja vähene süsivesikute tarbimine asetavad teie keha toitumisalase ketoosi seisundisse, kus see põletab kütusena glükoosi asemel rasva.

30.09.2024

3 laos

Tootekood: HL237 Kategooriad: , Sildid: ,
 

Kirjeldus

Tootja: Health Link s.r.o, Tšehhi

Päritolumaa: Tsehhi

Mahemärgistus CZ-BIO-001. Toodetud EL välises põllumajanduses.

Mis vahe on MCT õlil ja kookosõlil?

Keskmise ahelaga triglütseriidide (MCT) õli ja kookosõli on rasvad, mis on ketogeense ehk keto dieedi kõrval populaarsust kogunud.

Kuigi nende omadused kattuvad, koosnevad need kaks õli erinevatest ühenditest, seega on kummalgi ainulaadsed eelised ja kasutusalad.

Mis on MCT-d?

MCT-d ehk keskmise ahelaga triglütseriidid on teatud tüüpi küllastunud rasv.

Need on paljude toiduainete, sealhulgas kookosõli ja palmituumaõli, aga ka piimatoodete, nagu piim, jogurt ja juust, loomulik koostisosa.

Triglütseriid koosneb kolmest rasvhappest ja glütserooli molekulist. Need rasvhapped koosnevad süsinikuaatomitest, mis on omavahel seotud erineva pikkusega ahelateks.

Enamik rasvhappeid toidu triglütseriidides on pika ahelaga, mis tähendab, et need sisaldavad rohkem kui 12 süsinikuaatomit

Seevastu MCT-de rasvhapped on keskmise pikkusega, sisaldavad 6–12 süsinikuaatomit.

Just see erinevus rasvhappeahela pikkuses muudab MCT-d ainulaadseks. Seevastu enamik toidust saadavaid rasvaallikaid, nagu kala, avokaado, pähklid, seemned ja oliiviõli, koosnevad pika ahelaga triglütseriididest (LCT).

Keskmise ahela pikkusega MCT-d ei vaja seedimiseks ja imendumiseks ensüüme ega sapphappeid, mida LCT-d vajavad.

See võimaldab MCT-del otse teie maksa minna, kus need kiiresti seeditakse ja imenduvad ning neid kasutatakse kas kohese energia saamiseks või muudetakse ketoonideks.

Ketoonid on ühendid, mis tekivad siis, kui teie maks lagundab palju rasvu. Teie keha saab neid glükoosi või suhkru asemel energia saamiseks kasutada.

Veelgi enam, MCT-sid hoitakse organismis vähem tõenäoliselt rasvana ja need võivad soodustada kaalulangust paremini kui teised rasvhapped.

Siin on neli MCT tüüpi, mis on loetletud rasvhappeahela pikkuse järjekorras, alates lühemast kuni pikima (6):

  • kaproonhape — 6 süsinikuaatomit
  • kaprüülhape — 8 süsinikuaatomit
  • kapriinhape — 10 süsinikuaatomit
  • lauriinhape — 12 süsinikuaatomit

KOKKUVÕTE

MCT-d on teatud tüüpi küllastunud rasv, mis seeditakse ja imendub teie kehas kiiresti.

MCT õli vs kookosõli

Kuigi MCT- ja kookosõlid on sarnased, on neil palju erinevusi, nimelt neis sisalduvate MCT-molekulide osakaal ja tüübid.

MCT õli

MCT õli sisaldab 100% MCT-sid, mistõttu on see kontsentreeritud allikas. See on valmistatud toore kookos- või palmiõli rafineerimisel, et eemaldada muud ühendid ja kontsentreerida õlides looduslikult leiduvaid MCT-sid.  MCT õlid sisaldavad tavaliselt 50–80% kaprüülhapet ja 20–50% kaproonhapet.

Kookosõli

Kookosõli on valmistatud kookospähkli tuumast või lihast.See on rikkaim looduslik MCT allikas – need moodustavad umbes 54% kookose tuuma rasvast.Kookosõli sisaldab loomulikult MCT-sid, nimelt 42% lauriinhapet, 7% kaprüülhapet ja 5% kapriinhapet.Lisaks MCT-dele sisaldab kookosõli LCT-sid ja küllastumata rasvu.Lauriinhape käitub aeglase seedimise ja imendumise poolest rohkem nagu LCT. Seega väidavad eksperdid, et kookosõli ei saa pidada MCT-rikkaks õliks, nagu laialdaselt väidetakse, arvestades selle suurt lauriinhappe sisaldust.

KOKKUVÕTE

MCT õli on kontsentreeritud MCT allikas, mis on valmistatud kookos- või palmituumaõlist. MCT õli sisaldab 100% MCT-sid, võrreldes 54% kookosõliga. MCT õli on parem ketoonide tootmiseks ja kehakaalu langetamiseks. MCT õli on populaarne nende seas, kes järgivad keto dieeti, mis sisaldab väga vähe süsivesikuid, mõõdukalt valku ja palju rasvu.Suur rasvasisaldus ja vähene süsivesikute tarbimine asetavad teie keha toitumisalase ketoosi seisundisse, kus see põletab kütusena glükoosi asemel rasva.Võrreldes kookosõliga on MCT õli parem ketoonide tootmiseks ja ketoosi säilitamiseks. Ketoonide teket soodustavaid rasvhappeid nimetatakse ketogeenseteks.Ühes inimestel läbi viidud uuringus leiti, et kaprüülhape oli kolm korda ketogeensem kui kapriinhape ja umbes kuus korda ketogeensem kui lauriinhape.MCT õlis on palju rohkem ketogeensemaid MCT-sid kui kookosõlis, mis sisaldab suurima kontsentratsiooniga lauriinhapet, kõige vähem ketogeenset MCT-d.Veelgi enam, MCT-d võivad LCT-ga võrreldes lühendada toitumisketoosi ja sellega seotud sümptomite, nagu ärrituvus ja väsimus, saavutamiseks kuluvat aega.Mitmed uuringud on samuti näidanud, et MCT õli võib aidata kaasa rasva kadumisele, kiirendades ainevahetust ja soodustades suuremat täiskõhutunnet võrreldes kookosõli ja LCT-dega.

KOKKUVÕTE

MCT õli sisaldab suurema osa ketogeenseid MCT-sid kui kookosõli. Samuti on näidatud, et MCT õli kiirendab ainevahetust ja annab täiskõhutunde suuremal määral kui kookosõli.