Mina Ene

Olen allergik. Tolm, õietolm, kemikaalid, mustad ja muidu kassid. Teatud juurviljade, puuviljade, mee ja pähklitega koosmõjus tekivad ristallergiad. Minu pereliikmetel esineb terve bukett: atoopiline nahk, toidu- ja tolmuallergia.

Elu kvaliteet on meie endi kätes. Toit, õhk ja vesi on üks osa olemisest ja elamisest. Seda tähtsam on, et toit võimalikult puhas ja toitev oleks. Loodustooted ja orgaaniliselt kasvatatud toit on muutunud mulle aina tähtsamaks.

The British Journal of Nutrition toitumisteadlaste artiklites leiduvad mõned tähelepanuväärsed faktid:
• Orgaaniliselt kasvatatud juurviljad, eriti suurelehelised aiasaadused sisaldavad rohkem C vitamiini ja nitraate kui tavaliselt kasvatatud juurviljad.
• Orgaaniliste põlluviljade antioksüdantide sisaldus oli üle poole suurem võrreldes väetistega kasvatatud juurviljadega. Antioksüdante seostatakse mitmete krooniliste haiguste ja vähivormide väiksema riskiga. Väetistega kasvatud juurviljades leiti neli korda enam pestitsiidide ja väetiste jääke ning mitu korda kõrgem mürgise metalli kaadmiumi sisaldus.

Väetiseta ja orgaaniliselt kasvatatud saadused hoiavad tervist ja säilitavad nooruse. Loodussõbralikud pesu- ja kehahooldusvahendid on samm edasi. Saan aidata nii pereliikmeid kui sõpru sellega, et leian neile sobivad ja vajalikud tooted. Nüüd on mul parem valik. Seega ka puhtam ja ilusam elu☺
Ene

630 replies on “Mina Ene

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.