Allahindlus
 

Lutserniseemned Idandamiseks 20g

Parim enne: 12.12.2026

Original price was: 1.80€.Current price is: 1.44€.

Lutsern e alfalfa on rikkalik looduslike vitamiinide, mineraalide ja valkude poolest. Sisaldab A-, E-, U- , B6-, K- ja D-vitamiini. Lutsern aitab organismil toksiinidest puhastuda, toetab südame ja maksa tööd, parandab söögiisu ja ainevahetust, tõstab organismi vastupanuvõimet.

Värsketes idandites leiduvad vitamiinid ning mineraalid on organismi poolt hästi omastatavad ning aitavad ennetada vitamiinivaegust. Lisaks sisaldavad idandid rohkelt kiudaineid, mis puhastavad organismi, aitavad normaliseerida kolesteroolitaset ning soodustavad seedimist.
Idandamisel suureneb viitaminide hulk. Tekib C-vitamiin, mida kuivas seemnes peaaegu polegi. Oluliselt suureneb B-rühma vitamiinide kogus. Vitamiini B2, mille vähesusest on tingitud inimese energiapuudus, tuleb juurde neli korda. Mitmekordistub E-vitamiini sisaldus. Idanditest saab kaaliumi, magneesiumi, rauda jm mineraalaineid. Idandid on kiudainerikkad, mistõttu puhastavad organismi ja tekitavad täiskõhutunde.
Idud sobivad söömiseks toorelt kasutades lisandiks külmpressitud õli, samuti sobivad idandid vokkimiseks, pajaroogadesse, suppidesse ning salatitesse.  Suppidesse ja pajaroogadesse lisatakse idud viimasena, et vitamiinid kuumutamisega ei hävineks.

Leotage loputatud seemneid 3-6 tundi soojas,keedetud vees. Asetage seemned ühtlaselt idandamisrestile.Loputage seemneid 2x päevas keedetud jahutatud veega . 3-4 päeva
pärast on idud söömiseks valmis.

9 laos