Blackstrap Melassisiirup 360g BIO

Parim enne: 09.09.2025

4.20

Ökoloogiline suhkruroo melassisiirup

Mahe vitamiini- ja mineraaliderikas Blackstrap melass aitab maandada stressi, kingib ilusa naha ja tugevdab luustikku. Leevendab PMS ja käitumishäirete (ADHD) sümptome ning stabiliseerib veresuhkru taset. Mineraalidest on melassis rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, rauda, vaske, seleeni ja  kaaliumit, mis teeb sellest suurepärase lisandi paljude terviseprobleemide puhul. Melass sisaldab ka rohkelt B-vitamiine, eriti just energiatootmiseks vajalikke B1, B2, B3 ja B6 vitamiini. Blackstrap melassi eripäraks võib lugeda tema kuulumise väheste suhkrute hulka, mis jätavad kehasse aluselise jäägi, aidates puhverdada kudedesse kogunevat liigset happesust. Sobib diabeetikutele, glükeemiline koormus 55 (suhkrul 60). Glükeemilist koormust arvutatakse nii, et glükeemiline indeks korrutatakse imenduvate süsivesikute sisaldusega (grammides) toiduaine portsjonis ja jagatakse sajaga. Glükeemiline koormus = (GI x süsivesikute sisaldus toiduaine portsjonis) / 100.

Kogus hulgipakendis – 6tk

24 laos

 

Kirjeldus

BLACKSTRAP MELASS

Melass – magus tervisetoit

Orgaaniline blackstrap melassisiirup

Melass on suhkrutööstuse kõrvalprodukt – suhkru rafineerimisest järele jäänud siirup, mis on väga tiheda toitainelise profiiliga, sisaldades rohkem kui 80 erinevat toitainet. Mineraalidest on melassis rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, rauda, vaske, seleeni ja  kaaliumit, mis teeb sellest suurepärase lisandi  väga paljude erinevate terviseprobleemide puhul. Melass sisaldab ka rohkelt B-vitamiine, eriti just energiatootmiseks vajalikke B1, B2, B3 ja B6 vitamiini. Blackstrap melassi eripäraks võib lugeda tema kuulumise väheste suhkrute hulka, mis jätavad kehasse aluselise jäägi, aidates seeläbi puhverdada kudedesse kogunevat liigset happesust. Samas ei maksa unustada, et tegu on siiski suhkruga, seega päev läbi seda limpsida ei maksaks.

Üks paljudest tervisetoodetest, mida võiks proovida oma rutiini lisada, on igahommikune õunaäädikajook.  Kvaliteetne õunasiidriäädikas on suurepärane vahend äratamaks sooletrakti ja stimuleerimaks seedimiseks nii vajalike mao- ja sapphapete eritamist ning ensüümide tootmist.

Õunaäädikajoogile võib lisada lusikatäie mett, kuid mujal maailmas kombineeritakse õunaäädikat sagedamini hoopis blackstrap suhkruroomelassiga, mida samuti veendunult soovitan. Tõsi, Eestis teatakse paremini pigem loomasöödana tuntud peedimelassi, millel on aga tunduvalt viletsamad maitseomadused kui kvaliteetsel suhkruroomelassil.

Melassi tarbimisest on abi saadud nõrkade küünte ja juuste hallinemise puhul, leevenevad liigesevalu ja lihaskrambid. Melass aitab väsimuse ja kõhukinnisuse korral ning on heaks vahendiks ainevahetuse kiirendamisel.  Blackstrap melassi tarvitajad on täheldanud südamepuperduse leevenemist  ja vereringe paranemist, üles on soojenenud aastaid külmana püsinud käed ja jalad. Hea rauasisalduse tõttu on melassist suur abi aneemia korral, samuti aitab see langetada kolesterooli ja vererasvade  taset.

Orgaanilist melassi kasutatakse hormonaalsete  probleemide ja vererohke menstruatsiooni leevendamiseks, samuti ärevushoogude ja nahaprobleemide korral. Seoses kõrge magneesiumi ja kaltsiumi sisaldusega (supilusikatäis melassi sisaldab 2 korda rohkem kaltsiumit kui klaas piima) on  see aluseline suhkur  tõhusaks ravimtoiduks ka luude hõrenemise puhul.

Melassi võib tarvitada nagu tavalist suhkrut,  panna seda nii toitudesse, jookidesse, leivatainasse ja muudesse küpsetistesse, samas tuleb siiski arvestada melassi eriomase maitsega. Kõige suurem kasu tõuseb tervisele siis, kui juua melassi  soojas vees lahustatuna  koos õunaäädikaga  kohe hommikul peale ärkamist tühjale kõhule,  paarkümmend minutit enne hommikusööki.   Selleks tuleks klaasitäies soojas vees  lahustada  1 tl melassi ja 1-2 tl kvaliteetset õunasiidriäädikat – saate mõnusa kaljamaitselise joogi, mis puhastab ja  toniseerib keha ning  annab  võimsa energialaksu kogu päevaks.

NB! Sellist toimet omistatakse  orgaanilisele, sulfureerimata ning  kolm  keetmist läbinud suhkruroomelassile. Melassi valimisel tuleks purgilt kindlasti otsida võtmesõnu “blackstrap” ja “organic”.  

Allikas: 08 juuli 2016 | terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav

Loe edasi:  https://draxe.com/blackstrap-molasses/