MACA Pulber 250g BIO

8.35

Pähklise maitsega Maca pulber on ideaalne energiaallikas, mis turgutab immuunsüsteemi, ergutab aju tööd, parandab organismi talitlust ning mõjub tujutõstvana. Macat tuntakse ka loodusliku Viagrana ja viljakuse tõstjana. Maca on väga toitainete rikas – sisaldab palju tähtsaid rasvhappeid ja on ülimalt rikas erinevate mineraalainete ning flavonoidide, eeterlikke õlide ja teiste organismile väga kasulike ainete poolest.

Maksimaalne igapäevane soovitatav kogus on 1 tl kuni 2 spl. Alustada poole teelusika suuruse kogusega ning hiljem kogust soovi korral suurendada. Maca tarvitamisel teha iga kuu nädalane paus või siis kuuajane paus iga kolme kuu möödudes. Ei soovitata lastele alla 3 eluaasta!

Maca pulbrit võib segada vee, mahla, jogurti, müsli ja piimaga. Sobib lisamiseks smuutidesse, putrudesse. Väga maitsev on maca lisandiga kohv.

 

3 laos

 

Kirjeldus

Maca pulber on ideaalne energiallikas. Maca on redise sarnane taim, mis kasvab Peruu Andides 3000-4500 meetri kõrgusel. Värvilt meenutab ta kartulit. Macat nimetatakse tema märkimisväärse energiat tõstva toime tõttu Peruu ženšenniks. See turgutab immuunsüsteemi, ergutab aju tööd ning parandab organismi talitlust.

Maca kasulikud omadused:

 1. Toitainete rikas

28 grammi maca juure pulbrit sisaldab:

 • Kaloreid: 91
 • Süsivesikuid: 20 gr
 • Proteiini: 4 gr
 • Kiudaineid: 2 gr
 • Rasva: 1 gr
 • Vitamiin C: 133% soovitatavast päevasest kogusest (RDI)
 • Vaske: 85% of the RDI
 • Rauda: 23% of the RDI
 • Kaaliumi: 16% of the RDI
 • Vitamiin B6: 15% of the RDI
 • Mangaani: 10% of the RDI

Maca juur on hea süsivesikute allikas, madala rasvasisaldusega ja sisaldab rohkesti kiudaineid. Samuti taimseid ühendeid  glükosinolaate ja polüfenoole.

 1. Suurendab libiidot

2010 aastal läbi viidud 4 kliinilist uuringut (131 osalejat) näitasid, et maca tõstab seksuaalset iha peale 6-nädalast kasutamist.

 1. Võib tõsta meeste viljakust

Meeste viljakuses on sperma kvaliteet ja hulk väga oluline.

5 läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et maca parandas nii viljatute kui tervete meeste seemnerakkude kvaliteeti. Üks uuringutest kaasas 9 tervet meest. Peale maca 4-kuulist tarvitamist täheldasid teadlased sperma koguse, viljastamisvõimeliste seemnerakkude hulga ja liikumisvõimeliste seemnerakkude kasvu.

 1. Aitab leevendada menopausi sümptomeid

Östrogeeni loomulik langus menopausi perioodil võib tuua kaasa rea ebameeldivaid sümptomeid: kuumahood, vagiitupe limaskesta kuivus, tujukus ja meeleolu langus, unehäired ja ärrituvus.

4 uuringu tulemused näitasid, et maca aitab kuumahoogusid ja unehäireid leevendada. Uuringud loomadega on näidanud, et maca suudab kaitsta luu tervist. Naistel suurem osteoporoosi tekkimise oht peale menopausi.

 1. Maca tõstab tuju

Vähendab ärevustunnet ja depressiooni, eriti menopausi eas naistel. Maca sisalduvad flavonoidid mõjuvad meeleolu tõstvalt.

 1. Parandab sportlikke saavutusi ja annab lisaenergiat

Maca juure pulber on kulturistide ja kergejõustiklaste seas populaarne toidulisand.  Maca aitab kasvatada lihasmassi, annab füüsilist jõudu ja energiat ning parandab sportlikke saavutusi. Mõningad uuringud loomadega näitavad, et maca suurendab füüsilist vastupidavust ja on kasulik kestvusaladel.

8 jalgratturiga läbi viidud uurimus näitas, et sportlastel paranes märgatavalt 40-km distantsi läbisõidu aeg 14-päevast maca ekstrakti manustamist.

 1. Nahale kantuna võib Maca kaitsta nahka liigse päikesekiirguse eest

Päikese ultraviolett (UV) kiirgus võib põletada ja kahjustada kaitsmata nahka. Pikemaajaline UV kiirgus tekitab kortse ja suurendab nahavähi tekkeohtu. Maca kaitsev efekt tuleneb polüfenooli antioksüdantidest ja glükosinaatidest.

 1. Aitab parandada õpitulemusi ja mälu

Maca aitab parandada aju tööd. Seda kasutasid Peruu indiaanlased oma laste õpitulemuste parandamiseks. Katsed halvenenud mäluga närilistega näitasid, et paranes õppimisvõime ja mälu.

 1. Võib vähendada eesnäärme suurenemise riski

Eesnäärme suurenemine on eakamate meeste tavaline problem. Suurenenud eesnääre takistab põie tühjendamist, kuna kitsendab kusejuha. Maca kasulik toime eesnäärmele on seotud glükosinolaatidega. Seda seostatakse eesnäärme vähi riski vähenemisega.

Kasutamine

Macat tarvitatakse toidulisandina või lisatakse smuutidesse, putrudele, küpsetistesse, energiabatoonidesse. Ideaalne maca juure pulbri kogus on läbiviidud uuringutes 1,5–5 gr päevas.