Ingveri Pulber 200g BIO

Parim enne: 20.07.2025

7.80

Ingverit võib tarbida ekstraktina, teena või toidu sisse lisades. Mitmed Aasia ja India toidud on suurepärased kombinatsioonid mitmest hämmastavalt laiade raviomadustega taimedest, sealhulgas ingver.

  1. Vähendab diabeeti haigestumise riski. Teadlased on leidnud ingveris ühendeid, mis on head insuliinile ja ainevahetusele.
  2. Ingver aitab menstruaalvalude korral.
  3. Ingver on põletikuvastane. Kuna sisaldab antioksüdante, mis aitavad vähendada rakkude kahjustusi.
  4. Aitab kõhuhädade korral. Uuringud näitavad, et ingver aitab mitme kõhuhäda puhul.
  5. Rohi hommikuiivelduse vastu. Juba vanarahvas kasutas ingverit selleks, et raseduse varases staadiumis iiveldusega võidelda.
  6. Ennetab südamehaigusi. 2016. aastal tehtud uuring näitas, et ingveril on kolesterooli ja veresuhkrut madaldav toime, mida seostatakse südamehaigustega.
  7. Vähendab riski haigestuda vähki. Tänu rakke kaitsvale võimele aitab ka ennetada vähkkasvajaid.
  8. Aitab kaalust alla võtta. Mõned uuringud näitavad, et ingver aitab isegi kaalust alla võtta.

15 laos

 

Kirjeldus

Tootja: health Link s.r.o., Tšehhi

Ingver soodustab seedimist. Ingver soodustab seedimist, sest suurendab sülje ja sapi tootmist, samuti suurendab ingver seedetraktides põletike vähenemist ja toitainete imendumist. Ka takistab ingver kõhukinnisust, leevendab seedehäireid, kõhupuhitust ja krampe ning soodustab mao tööd. 1,2 grammi ingverit enne sööki võib vähendada seedehäireid poole võrra.

Ingver aitab võidelda iiveldusega. Mereväes kasutatakse merehaiguse raviks korraga gramm ingverit. Ning ka rasedad võivad hommikuti sest leevendust leida.

Ingver leevendab valu. Paljud inimesed üle maailma kasutavad ingverit menstruaaltsükli krampidega kaasnevate valu leevendamiseks. Samuti leiavad ingverist abi liigesehaiged, sest ingver aitab võidelda põletike, tursete ja valuga.

Ingver vähendab põletikke. Uuringud on kindlaks teinud, et ingver on põletikuliste haiguste puhul, näiteks artriidi puhul, sama tõhus, kuid palju ohutum valu leevendaja kui näiteks diklofenak.

Ingver võib aidata vähendada südamehaiguste riski. Ingver aitab vältida trombide teket, reguleerida vererõhku ja veresuhkru taset – see kõik on südame-veresoonkonna tervisele hea.

Ingver alandab kolesterooli. See supertervislik juur aitab parandada ka rasvade ainevahetust ja vähendada lipiidide taset veres. Hiljutine uuring kinnitab, et kolm grammi ingverit igapäevaselt 45 päeva järjest vähendab oluliselt kolesterooli taset.

Ingver aitab vähiga võidelda. Ingveris leiduvad toimeained on ka võimsad vähivastased ained. kaks grammi ingverit päevas on piisav.

Allikas: tervist24.ohtuleht.ee

Bakteri- ja seenevastane toime.

Inverit on uuringutes bakterivastase toime poolest võrreldud antibiootikumidega. See on väga tõhus abivahend Staphylococcus aureus’e ja S. pyreus’e põhjustatud infektsioonide vastu hingamisteede ja igemete põletike ravis. Seeninfektsioonid on kurikuulsad selle poolest, et neid on väga raske ravida ning sageli on need ravimresistentsed. Kuid ingveril on leitud seeneliste vastu tõhus toime, isegi ravimiresistentsete tüüpide puhul.

Soolestikuhaavandid ja ärritunud soolestik

Kuna ingver on teravamaitseline, siis ei tundu selle kasutamine esmapilgul olevat soolestiku haavandite korral kõige parem mõte. Kuid müüt sellest, et vürtsikad toidud põhjustavad mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandeid, lükati ümber siis, kui avastati, et nende põhjustajaks on hoopis Helicobakter pylori.

Sarnaselt paljudele teistele bakteritele aitab ingver võidelda ka sellega ning leevendab juba tekkinud soolehaavandite vaevusi. Ingver aitab suurepäraselt rahustada ärritunud seedimist ning leevendada kõhuvalu. See aitab seedimisele kaasa ilma mingite negatiivsete kõrvalnähtudeta ning sellel on krampide vastane toime soolestikus. Ingveri krampidevastane toime aitab leevendada ka menstruaalvalusid.

Iiveldus ja merehaigus

Ingveri iivelduse vastu aitav toime on laialdaselt teada ning seda on ka palju teaduslikult uuritud. On leitud, et ingver aitab paljudel naistel leevendada iiveldust raseduse esimese trimestri ajal ning sellest on abi ka vähipatsientide keemiaravi kõrvalnähtude leevendamisel.

Diabeedi ennetus ja komplikatsioonid

Ingver aitab tasakaalustada veresuhkrut, kolesterooli ja rasvu. Sel moel aitab see ennetada metaboolse sündroomi ja diabeedi teket. Kui diabeet on juba tekkinud, siis aitab ingver vähendada selle komplikatsioone, reguleerides keha vedelikuvajadust ning vähendades urineerimisvajadust ning uriiniga väljuvaid valke.

Põletikud

Põletik on tõsine probleem, mis kaasneb mitmete krooniliste haigustega, põhjustades nii haigust ennast kui ka sellega kaasnevat valu. Ingver võib olla tõhus põletiku vähendaja. Neurodegeneratiivsete (närvirakke kahjustavate) haiguste puhul võib abi olla sellest, et ingver pidurdab dilämmastikoksiidi ja põletikku soodustavate ainete aktiivsust kehas. Ingveri põletikuvastane toime aitab leevendada artriiti, ennetada vähki ja eesnäärmeprobleeme ning toetada keha kõigi põletikuliste protsesside puhul.

Vähk

Mitmed uuringud on näidanud, et ingverist on abi võitluses erinevat tüüpi vähirakkude vastu, sealhulgas ka kõige aktiivsemate ja raskemini ravitavate vähkide nagu kopsu-, munasarja-, soolestiku-, rinna-, eesnäärme-, pankrease- ja nahavähi puhul.

Kaitse toksiinide ja radiatsiooni vastu

Ingver aitab ennetada paljude toksiliste ainete tekitatavat kahju, nagu näiteks pestitsiidid, vähiravimid ja maitsetugevdaja naatriumglutamaat. On leitud, et ingver kaitseb toksiinide tekitatava maksakahjustuse eest ning naatriumglutamaadi närvirakke kahjustava toime eest. Ka radiatsiooni puhul aitab ingver keha kaitsta ja ennetada selle põhjustatud oksendamist ja maitsemeele muutust.

Ingveri kasulike omaduste nimekiri on pikk ja hämmastav ning seda taime on turvaline kasutada. Harvadel juhtudel võib ta põhjustada tundlikel inimestel allergilist reaktsiooni ning osa ravimeid ei sobi ingveriga kokku. Eelkõige tasub olla ettevaatlik, kui võtad südamerohtusid, diabeedivastaseid ravimeid, valuvaigisteid ja verd vedeldavaid ravimeid süvaveeni tromboosi vastu. Kui kasutad ingveriga üheaegselt ravimtaimi, siis kontrolli, ega need ei ole verd vedeldava toimega ning ole ettevaatlik.

Allikas: www.telegram.ee