Chia Seemned 500g BIO

8.85

Chia seemed leevendavad liigesevalusid, aitavad kaalu alandada, annavad energiat, parandavad südame-veresoonkonna tervist, alandavad vererõhku, vähendavad põletikke, stabiliseerivad veresuhkru taset (sobib diabeetikutele), parandavad ajutegevust ning eemaldavad jääke ja mürkaineid organismist.  1 sl Chia seemneid on piisav ühe inimese päevase jõuvaru tagamiseks.

Chia seemnetes on:

2,5 korda rohkem valku kui aedubades

3 korda enam antioksüdante kui mustikates

3 korda rohkem rauda kui spinatis

6 korda rohkem kaltsiumi kui piimas

7 korda rohkem C-vitamiini kui apelsinis

8 korda rohkem oomega-3 rasvu kui lõhes

10 korda rohkem kiudaineid kui riisis

15 korda rohkem magneesiumi kui brokolis

6 laos

 

Kirjeldus

Toiteväärtus 100g kohta: energia 2034kJ/486kcal, rasva 30,7g, sh küllastunud rasvhapped 3,3g,
süsivesikud 42g, sh suhkrud 0,8g, kiudaineid 34,4g, valku 16,5g, soola 0,04g, kaltsiumi 631 mg (79%), magneesiumi 335 mg (89%).

Päritolumaa: Peruu
Tootja: Tšehhi

Chia seemnetes on:

2,5 korda rohkem valku kui aedubades

3 korda enam antioksüdante kui mustikates

3 korda rohkem rauda kui spinatis

6 korda rohkem kaltsiumi kui piimas

7 korda rohkem C-vitamiini kui apelsinis

8 korda rohkem oomega-3 rasvu kui lõhes

10 korda rohkem kiudaineid kui riisis

15 korda rohkem magneesiumi kui brokolis

Kiudained

Chia seemned on täis kiudaineid, mis aitavad vajadusel kaalu langetada, nad hoiavad kõhu täis ning aitavad kaasa seedimisele.

Chia seemne üks erakordne omadus on veel võime siduda vett, seda isegi kuni 12 korda seemne kaalust moodustavad kallerdiselaadse olluse.  See võime kindlustab pikemaajalise varustatuse vedelikega. Lahustuv kiud haarab endaga kehast kaasa üleliigse kolesterooli ning viib selle välja. Kuna kolesteroolitase organismis langeb, siis sellega seoses väheneb nii südamehaiguste kui ka insulti haigestumiste oht.

Stabiliseerib veresuhkru taset.

Vähendab veresuhkru kõikumist ja toetab hüpoklükeemia ja diabeedi seisundeid. Chia lahustuv kiudaine avaldab stabiliseerivat mõju veresuhkru tasemele, reguleerides keerukate süsivesikute seedumist ja kehapoolset omastamist. See loob püsiva, stabiilse veresuhkru taseme mis tähendab samuti püsivat, kõrget energiataset.

Diabeet

Peaaegu kõik, mida me sööme teisendatakse meie vereringes glükoosiks. Chia seemned sisaldavad päevasest kiudainevajadusest 42%  (28 g chia seemnetes on 11 g kiudaineid). Kiudained aitavad aeglustada süsivesikute teisaldamist  glükoosiks ja seetõttu aitab see hoida veresuhkru kontrolli all.

Omega 3 rasvhapped

vähendavad südamehaiguste riski ning triglütseriide veres ning suurendavad ajupotentsiaali. Omega 3 rasvhapete puudus organismis on seotud depressiooni ning meeleolu kõikumistega, sööge chia seemneid ja teie enesetunne peaks mõne aja möödudes paranema. Omega 3 rasvhapped kasulikud inimestele, kellel on artriit, kuna neil on ka põletikuvastane toime.Chia seemnetes on 64 % omega-3 ja 19% omega-6 rasvhappeid.

Kui süüa päevas üks supilusikatäis Chia seemneid, saab sellest 100 mg kaltsiumi ja 70 mg magneesiumi, mis on üsna arvestatav kogus. Chia kõrgekvaliteetne taimne valk aitab ehitada tihedamat lihasmassi. Seetõttu on ta kasulik kaalualandamisel ja kaalujälgimisel.

Gluteenivabad.

Erinevalt tüüpilistest teraviljavalkudest, ei sisalda chia valk gluteeni. Seepärast on Chia ideaalseks toiduks neile, kel on ülitundlikkus gluteeni suhtes, süsivesikute talumatus,  hypoglükeemia, tsöliaakia, Krohn’i haigus, või neile, kes tahavad vältida tavalisi gluteeni sisaldavaid teravilju,nagu mais, oder ja nisu.Chia seemneid võivad tarvitada ka pähkliallergikud.

Chia seemnetel on meeldivalt mahe pähkline maitse. Sobivad söömiseks naturaalselt ning lisamiseks salatitele, putrudele, magustoitudele ja suppidele (pärast valmimist). Võib kasutada ka pudingute ja tarretiste tegemiseks (Chia seemned moodustavad zeleetaolist ainet). Enne kasutamist on soovitav Chia seemneid leotada 10 min vees, et nad paisuksid ja ensüümid aktiveeruks.

Chia seemed leevendavad liigesevalusid, aitavad kaasa kaalukaotusele, annavad energiat, parandavad südame-veresoonkonna tervist, alandavad vererõhku, vähendavad põletikke, stabiliseerivad veresuhkru taset (sobib diabeetikutele), parandavad ajutegevust ning eemaldavad jääke ja mürkaineid organismist.
1 sl Chia seemneid on piisav ühe inimese päevase jõuvaru tagamiseks.