Vital Fiber Psüllium 250g

6.30

Psüllium on laialdaselt tuntud lahtisti. Psüllium on prebiootik, aine, mis aitab kasvada terve soolestiku mikrofloora headel soolebakteritel probiootikumidel. Kasulikud soolebakterid on olulised hea immuunsüsteemi jaoks. Keha suudab paremini võidelda nakkustega, vähendada põletikku ja säilitada terved koed ja rakud.

Psüllium imeb endasse vett ja muudab soolestiku töö kergeks ja kiireks. Psülliumi võib kasutada seedeprobeemi korral ühekordse abinõuna, kuid võib teha ka pikema kuuri seedetegevuse korrapärasemaks muutmiseks. Peale regulaarse sooletegevuse ja krooniliste haiguste tõrjumise leevendab psüllium kiiresti kõhukinnisust ja suudab ravida kõhukinnisusest tulenevaid hemorroide ja pärasoolehaavandeid.

Psüllium on tähtis mikroelementide allikas – sisaldab tsinki, mangaani, vaske, kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi.

Kasutamine: 2-3tl segada klaasi veega ja lasta 20 min paisuda. Seejärel juua segu lonkshaaval ära. Juua 2-3 korda päevas enne sööki.

Psüllium imab vett soolestikust. Jooge sooletegvuse aktiveerimiseks ohtrasti vett päeva jooksul.

6 laos

 

Kirjeldus

Toiteväärtus 100g kohta: energia 1053kJ/257kcal, rasva 5,9g, sh küllastunud rasvhapped 0,9g, süsivesikud 10,3g, sh suhkur 0,6g, valku 11,8g, sool <0,1g.

Psüllium

Plantago ovata farmakoloogilised toimed on laialdaselt tuntud: kõhukinnisuse ja -lahtisuse vastane, haavaravija, kolesterooliimaja ja hüpoglükeemik.

Psülliumi saadakse Plantago ovata (kõrbeteeleht) seemnekestadest. Psüllium on laialdaselt tuntud lahtisti. Uurimused näitavad, et psüllium mõjub hästi südamele ja pankreasele. Psüllium on prebiootik, aine, mis aitab kasvada terve soolestiku mikrofloora headel soolebakteritel probiootikumidel. Kasulikud soolebakterid on olulised hea immuunsüsteemi jaoks. Keha suudab paremini võidelda nakkustega, vähendada põletikku ja säilitada terved koed ja rakud.

Psüllium imeb endasse vett ja muudab soolestiku töö kergeks ja kiireks. Psülliumi võib kasutada seedimisprobeemi korral ühekordse abinõuna, kuid võib teha ka pikema kuuri seedetegevuse korrapärasemaks muutmiseks. Peale regulaarse sooletegevuse ja krooniliste haiguste tõrjumise leevendab psüllium kiiresti kõhukinnisust, suudab ravida kõhukinnisusest tulenevaid hemorroide ja pärasoolehaavandeid.

Südame tervis

Uurimused on näidanud, et psülliumi kiuainete kasutamine aitab alandada kolesterooli taset veres. See on eriti oluline 50+ eas inimestele. Vastavalt ühele uurimusele aitas igapäevane psülliumi manustamine 6 nädala jooksul langetada kaalu ja kolesterooli taset oluliselt langetada.

Mitmed uurimused on tõestanud, et psüllium koos tervisliku toitumisega võib vähendada südamehaiguste tekkimise riski. Psüllium alandab vererõhku, parandab lipiiditaset ja tugevdab südamelihast.

Kaalujälgimine

Psüllium aitab langetada kaalu kuna imeb endasse kehas leiduvat vedelikku, mis tekitab täiskõhutunde. See omakorda aitab kontrollida paremini söödava toidu kogust.

Diabeet

Diabeeti põdeva inimesed peavad säilitama tervisliku insuliini ja veresuhkru taseme. Mõnede uurimuste kohaselt võib psüllium aidata hoida tervislikku glükeemilist tasakaalu organismis. Üks uurimus näitas, et kui tarvitada 5g psülliumi kaks korda päevas aitab teist tüüpi diabeediga patsientidel veresuhkru taset kontrolli all hoida.

Kuna psüllium imab vett soolestikust, siis veenduge, et joote sooletegevuse aktiveerimiseks rohkesti vett päeva jooksul.

Allikas: Healthline