Roheline Kohv Saledus 200g

4.50

Antioksüdantide ja polüfenoolide rikas roheline kohv kiirendab ainevahetust ja rasvade põletamist, annab vaimset ja füüsilist energiat. Rasva põletav efekt tekib rohelises kohvis sisalduvast klorogeenhappest. Klorogeenhapped muudavad kahjutuks vähki tekitavaid vabu radikaale. Võrreldes rohelise tee ja viinamarjaseemnetega on rohelises kohvis 2x rohkem antioksüdante, mis aeglustavad vananemisprotsessi, aitavad üle saada väsimusest, vältida veresoonte ummistumist, puhastavad organismi ning toetavad immuunsüsteemi. Rohelises kohvis on 2x rohkem aminohappeid kui röstitud kohvis. Teised kasutegurid on valuvaigistite efektiivsuse suurendamine  ning diabeediriski vähenemine. Sportlastel vähendab roheline kohv lihasväsimust. Roheline kohv kiirendab seedimist, vähendab suhkru imendumist maos ning suurendab rasvapõletuskiirust. Glükoosi imendumine toidust väheneb umbes poole võrra. Reguleerib veresuhkru taset ja vähendab magusaisu.

Koostis: 100% naturaalne jahvatatud roheline kohv.

Kasutamine: 1 tl tassi kohta, lase vähemalt 2-3 minutit tõmmata. Juua 2-3 korda päevas. Võib juua ka suurema koguse hommikul, kui kohv enne und liigselt ergutab. Kui ingver teile maitseb, siis võib lisada kohvile veidi tükeldatud värsket ingverit. Saab särtsu juurde:)

 

6 laos

 

Kirjeldus

Koostis: 100% mahe naturaalne jahvatatud roheline kohv.

Kasutamine: 1 tl tassi kohta, lase vähemalt 2-3 minutit tõmmata.
Juua 2-3 korda päevas. Sobib juua ka suurem kogus hommikul, kui kohv enne und liigselt ergutab.

Kui ingver teile maitseb, siis võib lisada kohvile veidi tükeldatud värsket ingverit. Saab särtsu juurde:)

ROHELINE KOHV – röstimata kohvioad

Selle rasva põletav efekt tekib rohelises kohvis sisalduvast klorogeenhappest. Rohelises kohvis sisalduva klorogeenhappe tase on mitmeid kordi kõrgem kui mustas kohvis, kuna kuumtöötlemise tõttu selle kogus väheneb. California Ülikooli andmetel sisaldab 1 g rohelist kohvi 34,4 – 41,6 mg klorogeenhapet. Pärast ubade töötlemist 230-kraadises kuumuses 12 minuti jooksul langeb selle tase 50% võrra. 250 kraadi juures 21 minuti jooksul aga on peaaegu olematu. Mustas kohvis on klorogeenhappe norm 2-7 mg 1 grammi kohta.

Klorogeenhapped muudavad kahjutuks inimorganismis leiduvaid vähki tekitavaid vabu radikaale. Võrreldes rohelise tee ja viinamarjaseemnetega on rohelises kohvis 2x rohkem antioksüdante, mis aeglustavad vananemisprotsessi, aitavad üle saada väsimusest, vältida veresoonte ummistumist, puhastavad organismi ning parandavad immuunsüsteemi. Rohelises kohvis on 2x rohkem aminohappeid kui röstitud kohvis. Teised rohelise kohvi kasutegurid on seedimise kiirendamine, mis langetab üleliigset kaalu, valuvaigistite efektiivsuse suurendamine (eriti migreeniravimite puhul) ning diabeediriski vähenemine. Sportlastel vähendab roheline kohv lihasväsimust, sest aitab kehal põletada suurema koguse rasvu võrreldes süsivesikutega. Rohelise kohvi joomine kiirendab seedimist. Kaalu langetav toime põhineb omadustel vähendada suhkru imendumist maos ning suurendada rasvapõletuskiirust. Rohelise kohvi tarvitamisel väheneb glükoosi imendumine toidust umbes poole võrra. See reguleerib efektiivselt veresuhkru taset ja vähendab magusaisu, nii ladestuvad rasvad vähem.

Ajakirjas International Medical Research avaldati 2007 a. uurimistulemused, mis kin-nitasid rohelise kohvi efektiivsust kaalu langetamisel. Eksperimendi ajal jõid katse-alused kolm kuud jooke, mis sisaldasid 11 g kohvi. Need, kes jõid rohelist, kaotasid 3,6% rasva ja alandasid kaalu keskmiselt 2,27 kg. Musta kohvi tarbijad aga vastavalt 0,7% ja 0,45 kg kaalu.

Roheline kohv mõjub kaalule kompleksis dieetide, liikumise ja fitnessiga. Kohvimasinas pole seda mõtet valmistada, kuna see hävitab klorogeenhappe. Võib valmistada kannus või tassis, nagu lahustuvat kohvi.

Rohelise kohvi kasutamine on vastunäidustatud neurooside, verehaiguste, diabeedi, seedehäirete, glaukoomi, kõrge vererõhu puhul.

Allikas: Shape, jaanuar 2014