Allahindlus!
 

Mustköömen 100g

3.00 2.50

Mustköömen (Nigella Sativa) ehk must sibulaseeme ja must seesamiseeme. Seemnetel on tugev aroom ja maitse, mis meenutab sibulat, oreganot ja musta pipart. Sõltuvalt maitsetajust on tunda isegi kerget pähklimaitset. Sobib suurepäraselt karri-, läätse- ning juurviljaroogade maitsestamiseks. Annab hõrgu maitse salatitele, leivatoodetele ja küpsetistele.

Mustköömnen on antioksüdant. See võib aidata hästi põletike, eriti nahapõletike puhul. Samuti on sisaldab mustköömen antihistamiine, aineid, mis rahustavad allergiat ja aitavad alandada kurgupõletikku.  Ingveri ja mustköömne segu tuntakse oksendamisvastase ainena. Mustköömen sisaldab tümoginoonõli, millel on seedeorganeid rahustav ja toiduallergiat rahustav toime.

 

11 laos

 

Kirjeldus

Aed-mustköömne peamiseks saaduseks on vili (seemned) aed-mustköömne seemned – neist valmistatakse rasvõli, eeterlikku õli ja neid kasutatakse maitsetaime ning droogina.

Seemnete (Nigella semen) külmpressimisel saadakse aed-mustköömne rasvõli ja veeauruga destilleerimisel või kemikaalidega ekstraheerimisel saadakse aed-mustköömne eeterlik õli.

Päritolumaa: Türgi