BIO Mungoa Seemned Idandamiseks 30g

2.25

Ökoloogilised mungoad idandamiseks.

Munguba sisaldab 35% proteiine ja 18% rasvhappeid, sh. oomega 3 ja 6, seedimist soodustavaid ensüüme. Mineraalidest sisaldab Ca, Mg, K, Fe, Zn, Cu, P, Na.

Võrreldes teiste oalistega, sisaldab rohkem proteiine ja rasvhappeid (teised oalised sisaldavad keskmiselt 20% proteiine ja 2% rasvhappeid). Sisaldab lisaks isoflavonoide mis alandavad kolesteroolitaset ja fütoöstrogeene mis kompenseerivad östrogeenide vähesust menopausi korral ja aitavad osteoporoosi ära hoida. Sobib tänu kasulike rasvhapete sisaldusele asendama piima- ja juustutooteid ja tänu proteiinisisaldusele lihatooteid.

Seemnete ettevalmistamine idandamiseks.
Leotage loputatud seemneid 3-6 tundi soojas, keedetud vees. Seejärel asetage seemned ühtlaselt idandamisrestile. Lisage kuni võrgusilma tasemeni vett. Vahetage vett iga päev ja jälgige, et veetase oleks ühtlane.
Idusid saab kasvatada ka idandamisnõus: valage loputatud seemned puhtale idandamisalusele ja hoidke neid mõni tund vees. Seejärel tühjendage aluse all olev reservuaar ja loputage seemned,  asetage idandamisnõu sooja, pimedasse kohta.
Loputage idandatavaid seemneid kaks korda päevas, keedetud ja jahutatud veega .  Umbes 2-3 päeva pärast on idud söömiseks valmis.

8 laos

Tootekood: LEG391 Kategooriad: , , Sildid: ,
 

Kirjeldus

Mahemärgistus PL-EKO-01. Toodetud EL põllumajanduses.

Tootja: Legutko Przedsiebiorstwo Hodowlano-nasienne Sp. Z.o.o,, Jutrosin, Poola

Parim enne: 12.2025

Idandid on organismile väärtuslike toitainete, mineraalsoolade ja vitamiinide allikaks.

Valides maheseemneid, hoolite keskkonnast, oma tervisest ja meie planeedi tulevikust.

Seemned pärinevad mahepõllumajandusest. Need valmistati looduslikel meetoditel ilma kemikaale ja kunstväetisi kasutamata, vastavalt EL standarditele. Looduslik toode – ei sisalda GMO seemneid. Pakkepaber on valmistatud hästi majandatud FSC-sertifikaadiga metsadest ja muudest kontrollitud allikatest pärit materjalidest.

Seemned on ette nähtud ainult amatöörkasvatuseks.

Munguba on vigna ehk lehmaherne perekonda kuuluva taime mungvigna seeme. Mungvigna on üks Kesk-Aasia tähtsamaid kaunvilju, tema pikad, peenikesed ja veidi karvased kaunad on 2,5–10 cm pikkused ning sisaldavad 10–20 pisikest, 3–5 mm paksust seemet. Enamasti on mungoad rohelised, kuid 200 erineva mungoa sordi hulgas on ka kuldkollaseid, pruune, oliivrohelisi ja lillakaspruune ning nii ühevärvilisi kui täpilisi seemneid. Munguba kasutatakse nagu teisigi kaunvilju põhitoiduaine asemel või nendega koos.

Aasia maades mungoad sageli püreestatakse või jahvatatakse jahuks, mida näiteks Hiinas kasutatakse nuudlite valmistamiseks. Tooreid kaunu valmistatakse ja serveeritakse samamoodi nagu aedoa kaunu. Indias kuulub munguba põhitoiduainete hulka ja on tähtis proteiiniallikas.

Kasutatakse idandamiseks, suppides, salatites, juurviljade või teraviljadega. Munguba on enim toiduks idandatav uba. Mungoa idusid kasutatakse tihti vokkide ja salatite koostisosana. Mahedamaitselised idandid on tarvitamiskõlbulikud 2-5 päevaga.

Toitumisalane teave 100g kuivatatud mungubade kohta:
Energia            1320 kJ/315 kcal
Rasvad             1,3 g
Süsivesikud    43,6 g
Valgud             23,6 g
Kiudained       15,8 g

Munguba sisaldab 35% proteiine ja 18% rasvhappeid, sh.omega 3 ja 6, seedimist soodustavaid ensüüme. Mineraalidest sisaldab Ca, Mg, K, Fe, Zn, Cu, P, Na.

Võrreldes teiste oalistega, sisaldab rohkem proteiine ja rasvhappeid (teised oalised sisaldavad keskmiselt 20% proteiine ja 2% rasvhappeid).

Sisaldab lisaks isoflavonoide mis alandavad kolesteroolitaset ja fütoöstrogeene mis kompenseerivad östrogeenide vähesust menopausi korral ja aitavad osteoporoosi ära hoida. Sobib tänu kasulike rasvhapete sisaldusele asendama piima- ja juustutooteid ja tänu proteiinisisaldusele lihatooteid.