Allahindlus
 

BIO Koriandri Seemned Idandamiseks 1g

Parim enne: 12.10.2026

Original price was: 2.40€.Current price is: 1.92€.

Rukkileivale on seda lisatud soolevaevuste leevendamiseks. Ka on koriandrit kasutatud seedehäirete, gaasivalu ja kõhukrampide kergendamiseks ning voodihaigete söögiisu ergutamiseks. Väidetavalt aitab koriander, sarnaselt kaneeliga, võidelda ka soolestikus pesitsevate ebameeldivate pärmiseentega.

Koriandri kasutamine ja säilitamine
Meie toidukultuur kasutab peamiselt koriandri seemneid, ürdina eelistatakse meil aga petersellilehti. Värske koriandri kasutamisel peab arvestama, et selle maitse ja aroom on lausa kordi tugevamad ja püsivamad kui petersellil. Koriandri lehti kuivatada ei tasu, sest siis kaoks kogu eksootika, küll aga võib neid enne blanšeerida ehk kuumehmatada ja seejärel külmutada jääkuubikurestis.

7 laos

 

Kirjeldus

Mahemärgistus PL-EKO-01. Toodetud EL põllumajanduses.

Tootja: Legutko Przedsiebiorstwo Hodowlano-nasienne Sp. Z.o.o,, Jutrosin, Poola

Parim enne: 12.2026

“Tuhande ja ühe öö” muinasjuttudes kohtab koriandrit kui afrodisiakumit ehk erootiliste tunnete äratajat, samuti kui mehelike võimete tugevdajat. Hiinas pruugiti juba aastatuhandete eest koriandrist tehtud armujooki. Ka on leitud tõendeid, et juba Hippokrates kasutas koriandrit mitmete hädade leevendamiseks.
Koriandri tugevatoimeliste eeterlike õlide antibakteriaalset mõju on ära kasutatud liha säilitamisel, koriandri aroomiga aga varjatud halvaksläinud jahu ebameeldivat lõhna. Rukkileivale on seda lisatud soolevaevuste leevendamiseks. Ka on koriandrit kasutatud seedehäirete, gaasivalu ja kõhukrampide kergendamiseks ning voodihaigete söögiisu ergutamiseks. Väidetavalt aitab koriander, sarnaselt kaneeliga, võidelda ka soolestikus pesitsevate ebameeldivate pärmiseentega.
Tööstuses pruugitakse koriandrivilju mõnele alkohoolsele joogile, sh džinnile iseloomuliku maitse andmiseks. Viljadest destilleeritud õli kasutab parfümeeritööstus lõhnaainena seepide ja parfüümide tootmisel. Maailmakuulus parfüüm Chanel 5 aga sisaldab ühe olulise komponendina õli, mis on destilleeritud koriandritaime rohelistest osadest. Koduaias soovitatakse koriandrit kasvatada kui taimekahjurite peletajat, kasulike putukate ligimeelitajat ja head meetaime.

Koriander tavameditsiinis
Äsjased uuringud on tõestanud, et koriandriõli aitab leevendada beebide ja täiskasvanute koolikuid ehk gaasivaevusi. Autoriteetsete allikate kinnitusel võib koriandriseemnetest tehtud lahjat teed julgelt anda isegi alla kahe aasta vanustele lastele. Koriander aitab ka väljutada liigset vett ning lehemähised kiirendavad väikeste pindmiste haavade paranemist. Meedikud uurivad ka koriandriõli väidetavalt põletikuvastast toimet, mida rahvameditsiin on iidsetest aegadest ära kasutanud reuma-, artriidi- ja närvivalu leevendamisel. Farmaatsiatööstuses muudetakse koriandri abil talutavamaks paljusid ebameeldiva maitse või lõhnaga ravimeid. Lahtisti koostisosana aitab koriander vähendada tugevaid valulikke kokkutõmbeid soolestikus.
Väidetavalt kasutati koriandrit liha säilitamiseks juba Rooma riigi päevil. Nüüdseks on teadlased kindlaks teinud ka selle põhjuse – koriandrist on leitud kahjulike mikroorganismide tegevust pärssivaid aineid ning rasva rääsumist takistavat antioksüdanti.

Allikas: Kodukiri

The seeds are used as a seasoning for roasted pork, cold cuts, pates, sauces and cakes. Coriander extract with spirit or infusion is helpful in diseases of the digestive tract. It increases the appetite.

The seeds come from organic farming. They were produced using natural methods without the use of chemicals and artificial fertilizers, in accordance with EU standards. Natural product – does not contain GMO seeds. The packaging paper is made from materials from well-managed FSC-certified forests and other controlled sources.

Seeds are intended for amateur cultivation only.